Na luzie

Sezon zimowy bez zakwasów

Białe święta i narciarskie szaleństwa marzą się niejednemu. Co jednak zrobić, by wprost od Wigilijnego stołu pójść na stok i nie cierpieć następnego dnia? Oto kilka wskazówek.

dowiedz się więcej »

Wspinaczka górska - garść informacji dla żółtodziobów

Słyszałeś od znajomych, że trenują wspinaczkę? Chcesz do nich dołączyć, ale nie wiesz z czym to się je? Oto kilka rad, które pomogą Ci podjąć decyzję.

dowiedz się więcej »

Pozdrowienia na szlaku

Chodząc po górach pozdrawiamy napotkane osoby, czasem zatrzymujemy się na chwile i rozmawiamy z zupełnie obcymi osobami o wrażeniach z wędrówki. Ta forma uprzejmości wydaje się być naturalna - szczególnie gdy trasa, którą przemierzyliśmy była zupełnie pusta.

dowiedz się więcej »

Aktualności

Co wziąć na urlop?

Co spakować? o czym pamiętać, tak aby niczego nie zapomnieć?
Ubrania, kosmetyki, aparat, scyzoryki wiele innych rzeczy...
 

Przygotowaliśmy fajną checklistę [wydrukuj] - ułatwi Ci pakowanie przed wyjazdem

dowiedz się więcej »

Dobrze zaplanowane wakacje! Kilka cennych informacji...

Wakacyjny pobyt warto zaplanować wczesniej! Rezerwowanie pobytu w pośpiechu na ostatnią chwilę, to jeden z najczęstszych powodów, który psuje nam całe wakacje. Wcześniejsza rezerwacja miejsc gwarantuje nam pokój z pięknym widokiem oraz dużo niższe ceny. Dla zapominalskich turystów mamy kilka cennych informacji...

dowiedz się więcej »

Pozwól odpocząć ciału

Bicze wodne, kapsuły Spa, a może masaże kamieniami? Jeżeli jeszcze nie wiesz jak spędzić nadchodzące wakacje, to zapoznaj się z oferta uzdrowisk. Coraz większym uznaniem cieszą się pobyty w ośrodkach oferujących zabiegi Spa&Wellness.

dowiedz się więcej »

Turystyka po polsku

Nowe trendy w turystyce. Zaczyna się zmieniać model wypoczywania. Coraz chętniej wybieramy aktywny wyjazd fakultatywny niż leżenie plackiem na plaży. 

dowiedz się więcej »

Atrakcje

Przemysłowa historia wypoczynkowej miejscowości – Huta Ustroń

Typowo turystyczna miejscowość z uroczym ryneczkiem, wyjątkowo chętnie odwiedzana przez narciarzy – oto, jak widzą Ustroń dzisiejsi turyści. Okazuje się jednak, że jeszcze nie tak dawno te okolice wyglądały zupełnie inaczej…

 
 
 
dowiedz się więcej »

Rynek w Ustroniu eleganckim salonem miasta

 Koncepcje urbanistyczne zmieniały się znacznie na przestrzeni wieków, jedno z założeń trwa jednak i mimo upływu lat nie ulega dezaktualizacji – rynek to centrum miasta, jego serce, które wprawia w ruch pozostałe części składowe. Wiedzą o tym gospodarze Ustronia, którzy ze swojego ryneczku postanowili uczynić miejsce spotkań i dialogu.

 
dowiedz się więcej »

Nowoczesna przestrzeń dla kultury – Amfiteatr w Ustroniu

Prężnie funkcjonujący Miejski Dom Kultury „Prażakówka” w Ustroniu chętnie i często wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, organizując liczne koncerty i spektakle. W lecie większość takich wydarzeń odbywa się w przestrzeni prawdziwego oczka w głowie miejskich włodarzy – w ustrońskim amfiteatrze.
 
Wygoda i funkcjonalność
 
Obiekt ten, malowniczo położony w rozległym, zajmującym sporą część centrum miasta Parku Kuracyjnym, tuż obok promenady spacerowej, zajmuje powierzchnię ok. 12500 m kw. Mieści jednorazowo około 2800 osób. Wyposażony w luksusowe garderoby oraz szerokie zaplecze gastronomiczne i sanitarne uznawany jest za jeden z najnowocześniejszych amfiteatrów w kraju.
 
Mimo iż wiele polskich miejscowości posiada obiekty tego typu, amfiteatr w Ustroniu jest wyjątkowy – jest jednym z kilku w Polsce, który posiada zadaszoną nie tylko scenę, ale także widownię. Dzięki temu niezależnie od pogody wszystkie zaplanowane imprezy mogą odbywać się tutaj bez przeszkód. 
 
 
 
dowiedz się więcej »

Jak żyło się dawniej – Muzeum Regionalne „Stara Zagroda”

Polacy lubią skanseny – świadczyć może o tym liczna obecność mniejszych czy większych placówek tego typu w wielu polskich miastach i miasteczkach. Także w Ustroniu znalazło się miejsce dla niewielkiego, ale ciekawego skansenu, jakim jest Muzeum Regionalne „Stara Zagroda”.

dowiedz się więcej »

Industrialna przeszłość – Muzeum Ustrońskie

Nie wszyscy odwiedzający Ustroń zdają sobie sprawę z faktu, że dawniej miasteczko to było ważnym ośrodkiem hutniczym. Tę i inne karty jego historii odkryje przed nami Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego.

dowiedz się więcej »

Mały zalew pośród gór – Staw Kajakowy

Zapewne każdy z nas chociaż raz w życiu słyszał o sławnych Zawodach w Pływaniu Na Byle Czym. Równie prawdopodobne, że nie zapamiętaliśmy dokładnie, gdzie podobne zmagania mają miejsce. Okazuje się, że ich areną jest Staw Kajakowy w Ustroniu.

dowiedz się więcej »

Dla spragnionych pięknych widoków – wyciąg krzesełkowy na Palenicę

Nawet jeśli podczas pobytu w Ustroniu poświęcimy nieco czasu na zwiedzanie muzeów czy galerii sztuki ludowej, powszechnie wiadomo, że główną atrakcją takich wakacji są góry. I chociaż ze względów zdrowotnych czy kondycyjnych nie każdy jest w stanie wdrapać się na szczyt, każdy może wjechać tam wyciągiem – przynajmniej jeśli chodzi o Palenicę.

 
dowiedz się więcej »

Owoc miłości do małej ojczyzny - „Zbiory Marii Skalickiej”

Samo Muzeum Ustrońskie mimo naprawdę sporej powierzchni i obfitych zbiorów nie wyczerpuje tematu okolicznej historii, kultury i sztuki. Prawdziwie zainteresowani dalszym zgłębianiem wątków lokalnej historii powinni odwiedzić także Oddział Muzeum „Zbiory Marii Skalickiej”.
 
dowiedz się więcej »

Woda zdrowia doda – ustrońskie źródełka

Status uzdrowiska to dzisiaj cel starań wielu miasteczek w Polsce – wiąże się ze sporym prestiżem oraz dotacjami rządowymi. Ustroń ma szczęście cieszyć się takim tytułem od czasów przedwojennych – już w XIX wieku w tych okolicach odkryto źródła wód o leczniczych właściwościach.

dowiedz się więcej »

Ustrońska Gubałówka, czyli kolej linowa na Wielką Czantorię

Ważnym punktem wycieczkowym dla każdego turysty odwiedzającego Ustroń powinna być góra dumnie spozierająca na miasteczko z wysokości – Wielka Czantoria. Chociaż wycieczka piesza z pewnością sprawi wiele radości, prawdziwą atrakcją jest wjazd na górę koleją linową.

dowiedz się więcej »

Druga młodość „Rdzawych Diamentów” - Muzeum Motocykli

Rdzawe Muzeum tak nazwał swoją kolekcję motocykli Pan Remigiusz Dancewicz. Historia motoryzacji w pigułce tak można określić to miejsce. Pan Remek posiada około 70 motocykli z czego 40 możemy podziwiać w muzeum. Motocykle pochodzą z całej Europy, a niektóre . .

dowiedz się więcej »

Odrobina zimy nawet w lecie – Letni Tor Saneczkowy na Czantorii

Tęsknota za białym szaleństwem nie daje Wam i Waszym pociechom spokoju podczas letniego urlopu? Ustroń ma na to radę. Śniegu w sierpniu co prawda raczej nie wyczaruje, ale dzięki Letniemu Torowi Saneczkowemu da Wam namiastkę zimowych uciech.

dowiedz się więcej »

W środku i na zewnątrz – różne oblicza Biblioteki Miejskiej w Ustroniu

Zwiedzanie bibliotek zazwyczaj fascynuje jedynie bibliofilów, filologów, jednym słowem – pasjonatów literatury. Biblioteka Miejska w Ustroniu to jednak przypadek szczególny – przyciąga tłumy turystów zupełnie standardowych. Skąd to zainteresowanie?
 
 
dowiedz się więcej »

Biblioteka w Ustroniu, czyli górale lubią murale

Wielbiciele street art’u (sztuki ulicznej) zachwycają się muralami na gdańskim osiedlu Zaspa czy na wrocławskim Nadodrzu. Nie każdy jednak wie, że jedno z największych w Polsce dzieł tego typu znajduje się w niewielkim Ustroniu.

dowiedz się więcej »

schowek

0

Imię i nazwisko *

Twój adres e-mail *

Twój numer tel.

Temat wiadomości *

Treść wiadomości *
  • Schowek pozwala na dodawanie interesujących Cię obiektów noclegowych i póŸniejszą ich analizę.
  • Schowek "pamięta" dodane obiekty, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
  • Dzięki schowkowi można wysłać wiadomoœć e-mail do kilku obiektów jednocześnie.
    W tym celu zaznacz interesujące obiekty i przejdź do opcji "Wyślij mail do wybranych obiektów".
  • Aby zminimalizować schowek, kliknij na     
  • Aby ukryć schowek, kliknij na     
  • Aby przywrócić schowek, kliknij na pokaż schowek dodaj na górze strony lub      w dolnej części, po lewej stronie.