Atrakcje - Odrobina zimy nawet w lecie – Letni Tor Saneczkowy na Czantorii

Odrobina zimy nawet w lecie – Letni Tor Saneczkowy na Czantorii

Tęsknota za białym szaleństwem nie daje Wam i Waszym pociechom spokoju podczas letniego urlopu? Ustroń ma na to radę. Śniegu w sierpniu co prawda raczej nie wyczaruje, ale dzięki Letniemu Torowi Saneczkowemu da Wam namiastkę zimowych uciech.
 
Górska zjeżdżalnia
 
Ta nietypowa i wciąż dość rzadko w Polsce spotykana atrakcja znajduje się na stoku Czantorii. Miejsce dla takiej zjeżdżalni znalazło się naPolanie Stokłosica w bliskim sąsiedztwie górnej platformy wyciągu krzesełkowego. Uruchomiona została już w roku 1997. Jak przedstawiają się parametry tego obiektu?
 
Zjazd okazuje się dosyć długi – trasa liczy sobie 710 m przy różnicy poziomów około 50 m. Saneczkarz ma do pokonania kilka całkiem ostrych zakrętów, gdyż szlak w dół wiedzie serpentynami. 
 
Bezpieczeństwo przede wszystkim
 
Rodzice mogą być jednak bezpieczni o swoje maluchy – zarówno sprzęt, jak i trasa posiadają stosowne atesty. Co więcej, dzieci do lat 8 mogą korzystać z trasy tylko w towarzystwie osób dorosłych – wszystkie saneczki są dwuosobowe, można więc osobiście dopilnować losu milusińskich na torze.
 
Aby bezpiecznie korzystać z uroków toru saneczkowego, należy po prostu stosować się do zasad określonych przez regulamin. Każdy zjeżdżający może kontrolować szybkość zjazdu za pomocą hamulca wbudowanego w saneczki. Maksymalna prędkość, do której te mogą się rozpędzić, wynosi 30 km/h. 
 
Jak i kiedy?
 
Zjeżdżalnia czynna jest w godzinach otwarcia kolejki na Czantorię, a zatem codziennie między 8:30 a 17:30. Przejazd dla jednej osoby kosztuje 4 zł, zaś dzieci do lat 4 mogą zjeżdżać bezpłatnie.
 
 

schowek

0

Imię i nazwisko *

Twój adres e-mail *

Twój numer tel.

Temat wiadomości *

Treść wiadomości *
  • Schowek pozwala na dodawanie interesujących Cię obiektów noclegowych i póŸniejszą ich analizę.
  • Schowek "pamięta" dodane obiekty, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
  • Dzięki schowkowi można wysłać wiadomoœć e-mail do kilku obiektów jednocześnie.
    W tym celu zaznacz interesujące obiekty i przejdź do opcji "Wyślij mail do wybranych obiektów".
  • Aby zminimalizować schowek, kliknij na     
  • Aby ukryć schowek, kliknij na     
  • Aby przywrócić schowek, kliknij na pokaż schowek dodaj na górze strony lub      w dolnej części, po lewej stronie.