Atrakcje - Rynek w Ustroniu eleganckim salonem miasta

Rynek w Ustroniu eleganckim salonem miasta

Koncepcje urbanistyczne zmieniały się znacznie na przestrzeni wieków, jedno z założeń trwa jednak i mimo upływu lat nie ulega dezaktualizacji – rynek to centrum miasta, jego serce, które wprawia w ruch pozostałe części składowe. Wiedzą o tym gospodarze Ustronia, którzy ze swojego ryneczku postanowili uczynić miejsce spotkań i dialogu.
 
Salon – serce miasteczka
 
Reprezentatywny plac Ustronia wymagał renowacji od wielu lat, jak wiele miejsc w kraju zmęczony Polską Ludową i przez nią nieco zaniedbany. Dzięki funduszom pozyskanym z Unii Europejskiej mógł odzyskać dawny blask. Dziś jest dumą mieszkańców i wzbudza podziw wszystkich turystów.
 
Ideą przyświecającą inicjatorom rewitalizacji było uczynienie z ustrońskiego rynku „salonu miasta” – a więc eleganckiego punktu spotkań, imprez i wydarzeń kulturalnych, ale też zakątka, w którym można komfortowo odpocząć i podjąć ważnych gości. Ustroń jako dom, a rynek jako jego salon – ta prosta, ale jakże odważna wizja sprawdza się dziś doskonale.
 
Zmiany na lepsze
 
W centralnym punkcie placu powstał nowoczesny amfiteatr, w którym odbywać się mogą koncerty, spektakle czy festyny integrujące mieszkańców i turystów. Dzięki wyburzeniu dawnego, bardzo zniszczonego budynku MOSiR i usunięciu szpecących starych budek i kiosków uzyskano dużą przestrzeń. Zainstalowano nowe, wygodne ławki i efektowne oświetlenie rynku.
 
Wzniesiono także nową fontannę, cieszącą oczy i chłodzącą przechodniów podczas nieznośnych upałów. Temu celowi przysłużyły się też odświeżone tereny zielone. Zmęczony turysta może także wypocząć, popijając mrożoną kawę w rozległym ogródku letnim. Dzięki tym działaniom Ustroń rozkwitł jak nigdy dotąd!
 

schowek

0

Imię i nazwisko *

Twój adres e-mail *

Twój numer tel.

Temat wiadomości *

Treść wiadomości *
  • Schowek pozwala na dodawanie interesujących Cię obiektów noclegowych i póŸniejszą ich analizę.
  • Schowek "pamięta" dodane obiekty, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
  • Dzięki schowkowi można wysłać wiadomoœć e-mail do kilku obiektów jednocześnie.
    W tym celu zaznacz interesujące obiekty i przejdź do opcji "Wyślij mail do wybranych obiektów".
  • Aby zminimalizować schowek, kliknij na     
  • Aby ukryć schowek, kliknij na     
  • Aby przywrócić schowek, kliknij na pokaż schowek dodaj na górze strony lub      w dolnej części, po lewej stronie.