Atrakcje - Dla spragnionych pięknych widoków – wyciąg krzesełkowy na Palenicę

Dla spragnionych pięknych widoków – wyciąg krzesełkowy na Palenicę

Nawet jeśli podczas pobytu w Ustroniu poświęcimy nieco czasu na zwiedzanie muzeów czy galerii sztuki ludowej, powszechnie wiadomo, że główną atrakcją takich wakacji są góry. I chociaż ze względów zdrowotnych czy kondycyjnych nie każdy jest w stanie wdrapać się na szczyt, każdy może wjechać tam wyciągiem – przynajmniej jeśli chodzi o Palenicę.
 
Wjechać na spacerek
 
Nawet niewprawieni piechurzy powinni dać sobie radę z osiągnięciem wierzchołka Palenicy pieszo – liczy on sobie bowiem zaledwie 672 m n.p.m. Jeśli jednak z jakichś powodów wycieczka piesza nie leży w zasięgu naszych możliwości, istnieje możliwość wjechania na górę wyciągiem krzesełkowym. 
 
Palenica leży w Jaszowcu, typowo wypoczynkowej dzielnicy Ustronia. Wyciąg krzesełkowy ma zaś swą dolną stację przy ul. Wczasowej, gdzie bez problemu można dostać się autobusem PKS, samochodem bądź pieszo (czarnym szlakiem spacerowym). Przed jazdą można posilić się w jednym z licznych punktów gastronomicznych zlokalizowanych w pobliżu stacji kolejki.
 
Dwuosobowe krzesełka zawiozą nas na szczyt w około 15 minut. Rozpościera się stamtąd, szczególnie przy dobrej pogodzie, niezwykle malownicza panorama Jaszowca. Krótka przechadzka na drugą stronę góry zawiedzie nas na piękną polanę położoną na przełęczy między Palenicą i Orłową, skąd idealnie widać Wielką Czantorię oraz Równicę. 

Więcej informacji praktycznych
 
Wyciąg krzesełkowy kursuje przez cały rok, startując o 9:00 i kończąc pracę, w zależności od pory roku, między 15:30 a 20:00. Szczegółowy rozkład dostępny jest na stronie internetowej www. pkl.pl/palenica. Tam też znajduje się cennik.
 
 

schowek

0

Imię i nazwisko *

Twój adres e-mail *

Twój numer tel.

Temat wiadomości *

Treść wiadomości *
  • Schowek pozwala na dodawanie interesujących Cię obiektów noclegowych i póŸniejszą ich analizę.
  • Schowek "pamięta" dodane obiekty, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
  • Dzięki schowkowi można wysłać wiadomoœć e-mail do kilku obiektów jednocześnie.
    W tym celu zaznacz interesujące obiekty i przejdź do opcji "Wyślij mail do wybranych obiektów".
  • Aby zminimalizować schowek, kliknij na     
  • Aby ukryć schowek, kliknij na     
  • Aby przywrócić schowek, kliknij na pokaż schowek dodaj na górze strony lub      w dolnej części, po lewej stronie.