Atrakcje - Ustrońska Gubałówka, czyli kolej linowa na Wielką Czantorię

Ustrońska Gubałówka, czyli kolej linowa na Wielką Czantorię

Ustrońska Gubałówka, czyli kolej linowa na Wielką Czantorię
 
Ważnym punktem wycieczkowym dla każdego turysty odwiedzającego Ustroń powinna być góra dumnie spozierająca na miasteczko z wysokości – Wielka Czantoria. Chociaż wycieczka piesza z pewnością sprawi wiele radości, prawdziwą atrakcją jest wjazd na górę koleją linową.

Przejażdżka wyciągiem
 
Wyciąg krzesełkowy jeździ na mierzącą 995 m n.p.m. Czantorię od lat 60. XX wieku. Zatrzymuje się jednak nie na samym szczycie, a nieco niżej, na wysokości 851 m n.p.m. W dzisiejszym kształcie, z czteroosobowymi krzesełkami istnieje od grudnia 2006 r. Jego dolna stacja znajduje się w Ustroniu przy ul. 3 Maja 130. 
 
Zmotoryzowani dotrą tam bez problemu – samochód zostawić można na strzeżonym parkingu. Do wyciągu można także dojechać autobusem lub pociągiem, w obu przypadkach wysiadając na stacji Ustroń Polana. Stacja otoczona jest szerokim zapleczem gastronomicznym i komercyjnym – chętni zakupią tu pamiątki czy regionalne przysmaki.
 
Co na górze?
 
Podobne atrakcje czekają na turystów kilkanaście minut później na Polanie Stokłosicy, gdzie kończy się trasa kolejki. Poza podziwianiem widoków można tu bowiem skorzystać z letniego toru saneczkowego czy odwiedzić sokolarnię, przy okazji konsumując coś na ciepło.
 
Na szczyt Wielkiej Czantorii wiedzie stąd szlak czerwony, którego pokonanie zajmuje około 30 minut. Podejście jest dość łagodne, więc nawet niedoświadczeni piechurzy dadzą sobie z nim radę.

Jak, kiedy?
 
Kolej linowa na Czantorię działa codziennie w godzinach 8:30 – 17:30. Ceny biletów zmieniają się w zależności od pory roku – szczegółowy cennik dostępny jest na stronie www.czantoria.net.
 
 

schowek

0

Imię i nazwisko *

Twój adres e-mail *

Twój numer tel.

Temat wiadomości *

Treść wiadomości *
  • Schowek pozwala na dodawanie interesujących Cię obiektów noclegowych i póŸniejszą ich analizę.
  • Schowek "pamięta" dodane obiekty, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
  • Dzięki schowkowi można wysłać wiadomoœć e-mail do kilku obiektów jednocześnie.
    W tym celu zaznacz interesujące obiekty i przejdź do opcji "Wyślij mail do wybranych obiektów".
  • Aby zminimalizować schowek, kliknij na     
  • Aby ukryć schowek, kliknij na     
  • Aby przywrócić schowek, kliknij na pokaż schowek dodaj na górze strony lub      w dolnej części, po lewej stronie.